Ateş düşürmek için soğuk jel kompres nasıl kullanılır

ateş düşürmek termo jel

Soğuk jel kompres ateşli hastalıklara bağlı olarak artan vücut ısısını azaltmak (ateş düşürmek) adına oldukça pratik bir şekilde kullanılan bir ürün çeşididir. Sahip olduğu ebatları sayesinde buzdolabınızda kolayca muhafaza edebileceğiniz ürün, ateş yükselme durumlarında hızla etki ederek vücut ısısının normale dönmesini sağlayabilir. Uzun süre devam eden ferahlık hissiyle hastanın rahatlamasını sağlayan soğuk jel kompres, uzun süreli kullanıma uygun olarak üretilmiştir.

Vücut ısısının farklı sebeplere bağlı olarak arttığı durumlarda birçok yönteme oranla çok daha kısa sürelerde etki göstermesi, ürünün tercih edilme sebeplerinden biridir. Sağlık için kullanıma karar verildiğinde bir uzman veya doktora danışılması tavsiye edilir.

Soğuk Jel Kompres ile Ateş nasıl düşürülür

Soğuk jel kompres ile ateş nasıl düşürülür adımlarına geçmeden önce, termojel ürününün her an kullanıma hazır tutulabilen oldukça pratik bir ürün olduğunu belirtelim. İhtiyaç halinde anlık kullanım için ürünün buzdolabının buzluk bölümünde muhafaza edilmesi yeterlidir. Ateş yükselmesi durumlarında uygulama öncesi, direk deriyle temasını önlemek için bir beze sarılarak, ateşli bölgeye tatbik edilmelidir.

20 dakika süreyle ateşli bölgede tutulan soğuk jel kompres,  ısınma sebebiyle etkisini azalttığında bir süre yeniden buzluğa konularak yeniden donması sağlanır. Yaklaşık 15- 20 dakika sonrasında uygulamaya devam edilmesi gerekiyorsa aynı şekilde yeniden hastaya tatbik edilir. Muhafaza edilmesi ve kullanımı gayet kolay olan Soğuk Jel Kompres, uzun süre süren soğuk etkisi ile büyük bir rahatlama sağlayarak ataş sebebiyle meydana gelen halsizlik, kendini kötü hissetme gibi etkileri ortadan kaldırır.