Diş ağrısı için soğuk jel nasıl kullanılır

diş ağrısı termo jel

Soğuk jel kompres birçok ağrılı durumlarda fayda sağladığı gibi diş ağrısı ve diş eti gibi sorunlardan kaynaklı ağrılarda ve şişliklerde de sıkıntıları azaltıcı, tedaviye yardımcı olabilir. Diş ağrılarında soğuk jel kompresin kullanımı oldukça kolaydır.

Soğuk jel kompres içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde, doğal yöntemleri denemek isteyenler için de bulunmaz bir fırsattır. Diş tedavileri sonrasında oluşan sıkıntılı diş ağrılarında ve şişlik durumlarında yapılan buz kompresleri için soğuk termojel kompresi tercih etmeniz, rahat ve konforlu kullanımı ile tedavilerinizde size büyük kolaylık sağlayacak ve bu zorlu süreci atlatmanızda önemli ölçüde yardımcı olacaktır. Bu konuda uzmanınıza veya diş hekiminize danışıp, fikir alabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Uygulama Önerileri

Diş ağrısı için buz torbası yerine soğuk jel rahatlıkla ağrıyan bölgeye tatbik edilebilecek bir üründür.  Kullanmadan önce buzdolabında ya da derin dondurucuda soğutmasını sağlamamız gerekir. Soğuk jel paketi uzun süre soğuk kalan jel yapısı ile ağrıyan dişin olduğu bölgeye tatbik edilmesi ile gereken rahatlığı kolaylıkla sağlar ve acıları azaltır. Tatbik sırasında ürün deriye temas etmemesi için bir beze sarılarak kullanılmalıdır. Ağrıyan bölgede 20 dakika tutulmasının sonunda eğer uygulamaya devam etmek gerekiyorsa, bir 20 dakikalık bekleme süresinden sonra yeniden ağrılı bölgeye konulabilir. Soğuk jel kompres diş ve diş eti ağrılarının yol açtığı acılara karşı elinizin altında bulundurmanız gereken muhteşem bir üründür.