Güneşlenme sonrası termojel nasıl kullanılır

güneşlenme sonrası termojel

Soğuk termojel bileşimindeki etken maddeler sayesinde gün boyu soğuk kalabilme özelliğine sahip bir üründür. Bu yüzden özellikle güneşlenme sonrası kullanmak üzere deniz ve güneş tutkunlarının sürekli yanlarında bulundurması gereken bir ürün çeşididir. Eğer bir gün sonra denize gitmeyi ve bol bol güneşlenmeyi planlıyorsanız, bir gece öncede buzdolabınızın buzluğuna koyacağınız jel paketleri sayesinde bütün gün rahat edeceksiniz demektir. Özellikle güneşlenme sonrası cildin serinleme ihtiyacı duyduğunda soğuk jelinizi bir beze sararak veya orijinal kılıfıyla cilde temas ettirmeniz halinde uzun süre devam edecek bir serinliğe sahip olabilirsiniz. Tıbbi tedavilere destek sağlamak amacıyla da birçok farklı alanda güvenle kullanılan jel ürünler, birçok işlev görebilen mucizevi bir ürün çeşididir. Güneş yanığı içinde yardımcı ürün olarak sıkça tercih edilmektedir.

Güneşlenme sonrası dışında soğuk TermoJel Kompres Başka Nerelerde Kullanılır?

Soğuk jel kompres güneşlenme sonrası vücut ısısının dengelenmesinde kullanıldığı gibi bazı sağlık sorunlarının giderilmesine de katkı sağlamaktadır.

  • Akut yaralanmalar
  • Burkulmalar
  • Küçük şişmeler
  • Böcek ısırmalarından dolayı oluşan şişlikler
  • Ateş
  • Baş ve diş ağrısı gibi sağlık sorunlarında tereddütsüz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Kullanım sırasında bazı konulara özen gösterildiğinde uzun yıllar aynı özelliklere kullanıma olanak sağlayan soğuk el paketleri, küçük ebatları sebebiyle kolayca muhafaza edilebilmektedir. Sıcak yaz günlerinde soğuk tutmak istediğiniz yiyecek ve içeceklerin yanı sıra güneşlenme sonrası cilt bakımı yapmak üzere vücudu serinletmek amacıyla da kullanılabilen jel paketleri oldukça uygun fiyatlarla temin edilebilen mucizevi bir üründür.