Yüz ve ciltteki gözeneklerin bakımı sıcak jel ile nasıl yapılır

yüz ve cilt termojel

Yüz ve ciltteki gözenekler üzerinde cilt sorunları yaşanmasının yanı sıra estetik kayıplara da sebep olan bir durumdur. Birçok konuda etkisi kanıtlanmış olan sıcak jel kompres gözeneklerin yumuşatılmasını sağlayarak cildin nemlenmesini ve daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Medikal bir ürün olmamakla birlikte birçok cilt ve sağlık sorununun giderilmesi veya hafifletilmesine katkı sağlayan sıcak jel paketleri, oldukça kolay bir şekilde kullanıma hazırlanarak ihtiyaç duyulan alana tatbik edilebilmektedir.

Ocakta ısıtılmış suyun içerisinde 4-5 dakika bekletildikten sonra kullanıma hazır hale gelen sıcak jel, cilde bir bez veya orijinal kılıfıyla birlikte temas ettirilmelidir. Engelli bireylere ve çocuklara yönelik olarak kullanıldığında ise bir yetişkinin nezaret etmesi gerekir.

Sıcak Termo Jel Yüz ve Cilt Sorunları ile Bazı Sağlık Sorunlarında Hafifletici Etki Sağlar

Sıcak jel, özellikle gözaltlarında oluşan torbalanma, sarkma gibi durumlarda cilt bakımına destek sağlar. Ciltte oluşan gözenekleri kendine has ısısıyla yumuşatan sıcak jel, açılan gözenekler sayesinde cildin hava almasını sağlayarak sağlıklı bir cilt görünümü oluşturur.  Farklı sağlık sorunlarında hafifletici etkisiyle memnuniyet yaratan termojel kompres,

  • Sırt ve boyun ağrıları
  • Kas ve eklem ağrıları
  • Regl ağrıları
  • Romatizmaya bağlı ağrılar
  • El bileği iltihabı gibi sorunların hafifletilmesini sağlar.

Kullanım sırasında paketlerin zarar görmesini engellemek için üzerine baskı yapılmamalı, paketler kırıştırılarak veya katlanarak kullanılmamalıdır. Kullanım özelliklerine riayet edildiği takdirde uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilir.