Göz çevresi bakımı jel torbası ile nasıl yapılır

göz çevresi bakımı termojel

Sıcak olarak da kullanılabilen termojel torbaları birçok sağlık sorunun hafifletilmesine katkı sağlarken, göz çevresi gibi cilt sorunlarının çözümünde de güvenle kullanılabilen mucizevi bir üründür. Çok kolay hazırlanılabilir oluşu ve pratik kullanımı sebebiyle tercih edilen sıcak jel kompres, uzun süreli etkisiyle de beğeni toplamaktadır. Günlük iş yoğunluğu ve strese bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarından biri olan göz çevresi sorunları da, sıcak jel paketi ile giderilerek yüzdeki estetik kayıplar giderilebilmektedir. Dakikalar içerisinde kullanıma hazırlanabilen jel paketleri sahip olduğu ebatlar sayesinde her an yanınızda taşıyabileceğiniz ürünlerdir.

Göz çevresi bakımı yapmak için ocakta ısıtılmış kaynar suya bir müddet bekledikten sonra atılan jel paketi, 4-5 dakika bekletildikten sonra çıkarılarak bir beze sarılmalı ve göz çevresine bir müddet kompres yapılarak uygulanmalıdır. Kısa sürede rahatlatıcı etkileriyle cildi rahatlatan jel, gözaltlarındaki torbaların giderilmesinde oldukça etkilidir. Birbirinden farklı birçok sağlık sorununun anlık olarak hafifletilmesine de olanak sağlayan sıcak termojel,

  • Regl dönemi ağrıları
  • Eklem ve kas ağrıları
  • Diş ağrısı
  • Baş ağrısı
  • Romatizmaya bağlı ağrılar
  • Eklem ve el bileği iltihaplarında güvenle kullanılabilen bir üründür.

Uzun süren sıcaklık etkisiyle kış günlerinde vücut ısısının korunmasına da katkı sağlayan sıcak jel kompres, termosunuzda bulunan sıcak içeceklerin gün boyu aynı sıcaklıkta ve tazelikte kalmasını temin ederek çay ve kahve molalarınızın keyifli geçmesine olanak sağlar.