Jel torbasıyla içme suyu nasıl soğuk saklanır

jel paketi içme suyu

Sıcak yaz günlerinde yanınızda taşıdığınız içme suyu barındıran pet şişe su gibi bekleteceğiniz kapların içerisine önceden buzdolabınızın buzluğunda dondurduğunuz jel paketlerini koymanız halinde, sularınız uzun süre soğuk kalacak ve günün geri kalanında serinleme ihtiyaçlarınızı giderecektir. Kamp veya seyahat esnasında size yardımcı bir ürün olabilir.

Soğuk ve sıcak olarak kullanıma uygun şekilde üretilen termo jel kompres ürünleri, sağlık sorunlarında sağladığı yararların yanı sıra, uzun süre aynı sıcaklıkta veya soğuklukta muhafaza edilmesi gereken yiyecek ve içecekleri de korumaktadır.

Soğuk Termojel Kompres Nerelerde Kullanılır?

Soğuk jel kompresin en önemli özelliği, bileşiminde bulunan kimyasalların etkisiyle soğukluğunu uzun süre muhafaza edebilmesidir. Bu sebeple özellikle büyük acı veren baş ve diş ağrılarında mükemmel sonuçlar almanıza olanak sağlar.

Ayrıca vücut ısısının yükselerek ateşlenme başlaması halinde bir beze sarılarak vücuda uygulandığında kısa sürede ateşi düşürerek kişinin kendisine gelmesi sağlanır. Soğuk termojel kompresin kullanıma hazırlanması da kullanımı kadar kolaydır. Jel paketini buzlukta 6-ila 8 saat bekletmeniz halinde gün boyu soğutucu etkisinden yararlanabileceğiniz ürün kullanıma hazır hale gelecektir.

Ürünün cilde uygulanması durumunda kendi özel muhafazasında veya bir beze sarılarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak soğuk tutmak istediğiniz yiyeceklere ve içeceklere direk temas ettirmenizde hiçbir sakınca yoktur.

Özellikle havaların bunaltıcı geçtiği günlerde yanınızda taşımanız durumunda size bir serinlik kaynağı olarak katkı sağlayacak ve soğuk pet şişe su içme keyfini yaşayacaksınız.