Sıcak Jel Kompres Boyun Ağrısı için Nasıl Kullanır?

jel torbası boyun ağrısı

Çoğumuz başına gelen boyun ağrısı ve boyun tutulması, günlük hayatımızı etkileyen, yaşam standart seviyemizi kötü etkileyen önemli bir sorun olabiliyor. Genellikle ağır bir iş yaptığımızda ortaya çıkan boyun tutulmaları, ani ve ters bir hareket nedeni ile de başımıza gelebiliyor. Bu gibi boyun tutulması ağrılarında kullanabileceğimiz, ağrılarımızın geçmesine faydalı olan seçeneklerden biride Sıcak jel Komprestir. Sağlık için kullanımda bir uzman veya doktora danışılması tavsiye edilir.

Sıcak jel kompres devam eden kas ve eklem ağrılarında etkili ve hızlı çözüm sağlayan üründür. İnsan sağlığına zarar verecek toksik madde ya da zararlı madde barındırmaz. Kas spazmı, tutulmalar, devam eden kas ve eklem ağrılarında etkilidir. Dakikalar içinde hazırlanıp, ağrılı bölgeye uygulanarak kısa sürede rahatlama sağlar. Kullanımında dikkat edilmesi gereken husus, jelin çıplak tene direk konulmaması, mutlaka bir beze ya da kılıfa içerisinde konulup, ağrılı bölgeye temasının sağlanmasıdır.

Boyun Ağrısı için Sıcak Jel Kompres Uygulaması Nasıl Olur

Boyun ağrılarında sıcak termojel kompres, kullanılması hayli pratik bir yöntemdir. Bunun için sıcak jel kompresimizi sıcak su içerisinde 3-4 dakika beklettikten sonra, bir bez arasına koyup, boynumuzun tutulan kısmına tatbik ederiz. Bekletme süresi ise rahatsızlık vermediği sürece istediğimiz kadardır. Sıcaklık kaybolduğu zaman yeniden ısıtıp,tutulan ağrılı boyun bölgemizde tekrar kullanmamızda her hangi bir sakınca yoktur.

Termo jel kompres uzun süreli kullanıma uygun bir üründür. Ancak ürünün yapısını bozmadan kullanıma devam etmek istiyorsak bazı hususlara özen göstermek gerekir. Ürün mikrodalgada 3-5 dakika veya sadece sıcak su içerisinde bekletilerek kullanıma hazır hale getirilmelidir.